Mysłowice - Mysłowicki Portal Mieszkańców – Myslowiczanie.pl
E-SPORT

Mysłowice Cup, pierwszy e-sportowy turniej CS:GO

Blisko 150 osób zapisało się do pierwszego e-sportowego turnieju organizowanego przez MOSIR Mysłowice. Łącznie dało to 29 pięcioosobowych drużyn, które zgodnie z zaleceniami podczas epidemii zostały w domu w tzw. „lany poniedziałek”.

Pierwszy mysłowicki turniej rozgrywany był całkowicie online, a wziąć udział mogły składy, w których co najmniej 3 z 5 graczy związanych jest z Mysłowicami. Gra, w którą zawodnicy rywalizowali jest dostępna za darmo, a organizatorzy przygotowali szereg poradników wyjaśniających, jak przygotować się do rozgrywki.

Mysłowice CUP to także spore zaskoczenie pod kątem samego zainteresowania inicjatywą. Komunikacja turnieju w kanałach social media dotarła do ponad 15 000 osób, z których ponad 50% stanowiły kobiety, a 65% wszystkich zainteresowanych mieściło się w wieku 25-44 lat. To wiadomość łamiąca wszelkie stereotypy, które twierdzą, że gry i turnieje e-sportowe to atrakcja zdominowana przez mężczyzn i to bardzo młodych.

W ramach akcji zachęcania w domu promowanej pod #ZostanWDomu postanowiliśmy wspólnie z ESE, MSI oraz Actina stworzyć ciekawą inicjatywę dla naszych najmłodszych mieszkańców

– mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSIR Mysłowice.

– Turniej w jednym z najpopularniejszych tytułów e-sportowych CS:GO rozgrywany w formacie 5vs5, którego pierwsza edycja odbyła się w poniedziałek wielkanocny, był dla naszej młodzieży alternatywą dla tradycyjnego „śmingusa dyngusa”. Jeszcze w tym miesiącu planujemy kolejne rozgrywki i mam nadzieję, że zainteresowanie i frekwencja będą jeszcze wyższe” – dodaje Karol Pawlik.

W finale turnieju zwyciężyła drużyna dowodzona przez gracza o pseudonimie Radko. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie wszystkich trzech map (wynik 2:1). Zwycięzcy zostali nagrodzeni profesjonalnymi podkładkami MSI AGILITY GD70 o wartości około 150 zł każda. Finał transmitowany był w serwisie Facebook oraz Twitch, by z jednej strony dotrzeć do ludzi nieobeznanych ze zjawiskiem, a z drugiej pokazać go na platformie najbardziej popularnej wśród graczy.

Co dalej?

Dla tych, którzy nie zdążyli zebrać i stworzyć drużyny mamy dobrą wiadomość. Po sukcesie pierwszej edycji organizatorzy ruszają z kolejnym Mysłowice CUP! Zasady są dokładnie takie same, udział w rywalizacji jest całkowicie bezpłatny. Jedyne wymagania to 3/5 mysłowickiego składu i dostęp do internetu. Amatorzy i profesjonalni gracze, każdy ma szansę zmierzyć się online! Turniej będzie rozegrany w kolejny poniedziałek, 20 kwietnia, a finał we wtorek 21 kwietnia.