Myslowiczanie.pl - Mysłowicki Portal Mieszkańców - Odkrywcy
 POLECAMY
 MYSŁOWICE - DZIELNICE
 FOTO-GALERIE
Widoki Mysłowic 23
Mysłowice leżą na wyjątkowo ciekawym, górzystym terenie...
Zieleń w mieście 18
Stare Miasto tonie w zieleni trzech parków oraz wielu skwerów...
Zabytki Mysłowic 53
Naprawdę ciekawe zabytki znajdziesz nie tylko na Starówce...
Fotografie ludzi 35
Czym by były Mysłowice, gdyby nie mieszkający tu ludzie...
Foto. zwierząt 56
Mysłowice zamieszkują nie tylko domowe zwierzęta...
Niezwykłości 47
Każde miasto ma w sobie coś niezwykłego
- Mysłowice wiele...
Serie zdjęć 197
Zobacz Mysłowice w wielu wnikliwych zbliżeniach...
 WYRÓŻNIENIE

  [dodaj/uzupełnij]

Odkrywcy

 • Żołnierski Znicz 1918

  Z okazji 90 rocznicy zakończenia I wojny światowej Stowarzyszenie Moje Miasto kolejną akcję. Niewielu sobie zdaje sprawę z tego, że na wojskowej kwaterze w Mysłowicach, można wiele nauczyć się o historii I wojny światowej.
 • Kopalnia w Pamięci górników

  Z inicjatywy związków zawodowych skupionych wokół kopalni „Mysłowice” powstało stowarzyszenie „Pamięć”. Celem stowarzyszenia jest ochrona dóbr historycznych KWK Mysłowice i opieka nad pomnikami I Powstania Śląskiego...
 • Mysłowicki ślad Titanica

  W Mysłowicach mieszkała ocalała z katastrofy Titanica. Opowieści również miały być nagrane. Nasza bohaterka mogła mieć wtedy około 10 lat...
 • Tajemnicza kapliczka

  Tuż obok cmentarza parafialnego w Brzęczkowicach, na tzw Górce Słupeckiej, stoi niewielka kapliczka. Historia jej powstania tak naprawdę tonie w mrokach dziejów. Mówiono, że kryje wyjście mrocznych korytarzy wiodących do...
 • Tu zaczęło się powstanie

  We wtorkowy poranek uczczono pamięć poległych powstańców śląskich. Bezpośrednią przyczyną wybuchu I powstania śląskiego była masakra w kopalni Mysłowice...
 • Promenada - Weź udział w ankiecie!

  Stow. Moje Miasto przygotowuje program rewitalizacji Promenady. Chcą, aby było to miejsce, które zachowa swoje wartości przyrodnicze i historyczne, wpływając jednocześnie na rozwój życia społecznego oraz zwiększenia potencjału kulturowego...
 • Kąt historyczny - prawda o Trójkącie Trzech Cesarzy

  Historia Trójkąta Trzech Cesarzy budzi żywe emocje. Ilu było zaborców, od kiedy można mówić o trzech cesarzach i dlaczego kąt (ecke) przetłumaczono jako trójkąt?
 • Promenada - zniszczony wspomnień czar

  Po wielu latach, odwiedziłem miejsce z którym związane są wspomnienia od lat dziecinnych, nie tylko moje, ale wielu mieszkańców naszego miasta.
 • Tramwajem po Przemszy

  Przemsza czysta, jak Dunajec. Grupa turystów z Hiszpanii pływa na kajakach, kilku wędkarzy nerwowo oczekuje na ruch spławika, a młodzi ludzie urządzają majówkę na bulwarze. To wizja autorów programu „Przemsza - Wspólna Rzeka”...
 • Szukali czołgu w Przemszy..

  W minioną sobotę 14 czerwca, grupa poszukiwaczy przystąpiła do eksploracji Przemszy w poszukiwaniu radzieckiego czołgu T-34. Wykrywacz metalu potwierdził istnienie w rzece.
 • V Rajd Pieszy Wokół Trójkąta Trzech Cesarzy

  W piątek 15 maja 2008 r. Muzeum Miasta Mysłowice wspólnie z PTTK Odział „Mysłowice” zorganizowało V Rajd Pieszy Wokół Trójkąta Trzech Cesarzy.
 • Radziecki czołg T-34 na dnie Przemszy?

  Podczas II Wojny Światowej, w styczniu 1945 roku do miasta Mysłowice, od strony dzielnicy Brzezinka wkracza "wyzwoleńcza"..
 • Budowa portu w Mysłowicach

  Roboty na kilkunastu odcinkach Czarnej Przemszy i Brynicy dobiegają końca. Na rozkopanych brzegach, dziwacznie pokurczonych wstęg rzecznych tętnią ostatnie uderzenia kilofa..
 • Koniec języka za przewodnika

  "Chodzę, pytam i rozmawiam. Często są to opowieści z tzw. drugiej ręki. Ludzie przez wiele lat obawiali się mówić o tym co widzieli w czasie wojny. Teraz trochę się to zmienia."
 • Akcja sprzątania Trójkąta Trzech Cesarzy

  12 kwietnia odbyła się akcja sprzątania Trójkąta Trzech Cesarzy organizowana przez Muzeum Miasta Mysłowice, Ruch Autonomii Śląska i Stowarzyszenie Moje Miasto.
 • Historia mojej dzielnicy

  Wzmianki o tej dzielnicy sięgają późnego średniowiecza, a dokładniej 1360 r. Wtedy też pojawia się pierwsza wzmianka o Mysłowicach, które otrzymały w tym roku prawa miejskie.
 • Co znaczą nazwy dzielnic?

  Uczennica pisząca pracę maturalną o dzielnicach Mysłowic prosi o pomoc. Pyta jakie jest pochodzenie nazw Brzezinki, Słupnej i Wesołej. Może ktoś pomoże...?
 • Kajaki w Trójkącie Trzech Cesarzy

  W niedzielę zakończył się spływ kajakowy do Trójkąta Trzech Cesarzy. Udział w spływie wzięło około 80 osób w ponad 60 kajakach.
Jest ,
 ŻYWE  MIASTO!
Informacje o Mysłowicach
Aktualności mysłowickie
Interwencje, problemy
Artykuły o Mysłowicach
Poznaj zabytki Mysłowic!
Wyjdź na spacer!
Fotografie Mysłowic
 WYDARZENIA
Zapowiedzi wydarzeń
Sprawozdania z wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Uroczystości państwowe
Akcje społeczne
Święta religijne
Nabożeństwa wg parafii
 BAZA  ADRESÓW
Urząd Miasta
Różne urzędy i instytucje
Pomoc medyczna
Edukacja
Rozrywka i rekreacja
Gastronomia i noclegi
Sklepy wg rodzaju
Ogólny katalog firm
 KOMUNIKACJA
PKP - pociągi pasażerskie
PKS -autob.dalekobieżne
KZK GOP itp. - autobusy
TŚ - tramwaje
TAXI, busy, autostop
Parkingi, paliwa, pomoc
Dojazd - opis, plan miasta
 HISTORIA
Kilka słów o przeszłości
Kalendarz wydarzeń
Wspomnienia
Stare zdjęcia
Stare pocztówki
Stare mapy
 KATALOG  STRON
 SWOBODNIE
 ŚLĄSK
ROZKŁAD JAZDY
  ZTM PKM   PKP
  Mysłowicki Portal Mieszkańców © by Mysłowiczanie (M-ce) 04-19, powered by Quick.Cms o portalu   współpraca   serwer   WWW   reklama  
       START       ŻYWE  MIASTO       WYDARZENIA       ADRESY       KOMUNIKACJA       HISTORIA       KATALOG  STRON       SWOBODNIE