Myslowiczanie.pl - Mysłowicki Portal Mieszkańców - Społeczne
 POLECAMY
 MYSŁOWICE - DZIELNICE
 FOTO-GALERIE
Widoki Mysłowic 23
Mysłowice leżą na wyjątkowo ciekawym, górzystym terenie...
Zieleń w mieście 18
Stare Miasto tonie w zieleni trzech parków oraz wielu skwerów...
Zabytki Mysłowic 53
Naprawdę ciekawe zabytki znajdziesz nie tylko na Starówce...
Fotografie ludzi 35
Czym by były Mysłowice, gdyby nie mieszkający tu ludzie...
Foto. zwierząt 56
Mysłowice zamieszkują nie tylko domowe zwierzęta...
Niezwykłości 47
Każde miasto ma w sobie coś niezwykłego
- Mysłowice wiele...
Serie zdjęć 197
Zobacz Mysłowice w wielu wnikliwych zbliżeniach...
 WYRÓŻNIENIE

  [dodaj/uzupełnij]

Społeczne

 • Rośnie bezrobocie w Mysłowicach

  Zwolnienia grupowe w dużych zakładach pracy dotkną w dużej mierze mieszkańców Mysłowic. Dotkliwym jego efektem nadchodzącego kryzysu będzie coraz dłuższa kolejka w Urzędach Pracy.
 • Społecznik z ambicjami

  Teodor Hernas, mieszkaniec bloku przy ul. Kołłątaja to człowiek, który ideę społeczeństwa obywatelskiego, od pięciu lat sukcesywnie wdraża w życie.
 • Zasłużeni dla miasta Mysłowice

  Radni podjęli rozmowy na temat nadania dwóch tytułów „zasłużonych dla miasta Mysłowice”. Wyróżnienie to ma być nadane Pani Alicji Langer i profesorowi Alfredowi Sulikowi.
 • Brzezinka: Cały wiek dla parafii

  W minioną niedzielę, 15 marca w brzezińskiej parafii pw. Nawiedzenia NMPanny świętowano uroczyście jubileusz 100-lecia obecności w tej parafii Sióstr Służebniczek.
 • Senior 60+ w sieci

  Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach zaprasza seniorów na bezpłatny kurs komputerowy. Głównym założeniem jest przeszkolenie starszych osób z zakresu podstawowej obsługi komputera oraz Internetu..
 • Powstanie Wioska Serca

  Wraca pomysł wybudowania w Mysłowicach kompleksu rodzinnych domów dla sierot. Drugą inwestycją byłby Dom Seniora. Mysłowicka Wioska serca mogłaby powstać pomiędzy dawnym osiedlem policyjnym, a ulicą Moniuszki.
 • Terminy zawodów wędkarskich na sezon 2009

  Mysłowickie koło Polskiego Związku Wędkarskiego od lat regularnie organizuje w naszym mieście zawody sportu wędkarskiego. 19 kwietnia rozpoczyna się nowy sezon 2009.
 • Wlk. Skotnica: Meksykański slums w Mysłowicach

  Meksyk w środku Mysłowic... to możliwe. Tak nazywają mieszkańcy miasta blok przy ulicy Wielka Skotnica 41. Ci, którzy są skazani na mieszkanie w tym miejscu celowo przestali płacić czynsz. Na eksmisje czekają jak na zbawienie, bo nie wyobrażają sobie, że gdzieś może być jeszcze gorzej.
 • Turystyczna potęga

  Biorąc pod uwagę liczbę członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego na tysiąc mieszkańców, mysłowickie koło PTTK jest na drugim miejscu w Polsce.
 • Czy Czarna Przemsza doczeka się rewitalizacji?

  W Mysłowicach miało miejsce kolejne spotkanie poświęcone rewitalizacji doliny Czarnej Przemszy pt "Wspólna rzeka". Do Rady Programowej projektu przyjęto Muzeum Miasta Mysłowice oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Mysłowic "Moje Miasto"...
 • Coraz mniej mysłowiczan

  Mimo że więcej osób urodziło się niż zmarło, to liczba mieszkańców naszego miasta zmniejszyła się o prawie 300 osób. Liczba mieszkańców spada więc systematycznie od lat. Ludzie po prostu wyjeżdżają z Mysłowic...
 • Chcą ożywić Promenadę

  Chcemy, aby to miejsce, które ma duże wartości przyrodnicze i historyczne odzyskało swoją dawną świetność. W chwili obecnej miejsce to jest zniszczone, i nie pełni jak dawnej funkcji rekreacyjnej. http://nowe.m-ce.pl/komentarz.gif
 • Piasek: Stowarzyszenie Pamięć już oficjalnie zarejestrowane

  Stowarzyszenie Pamięć, które powołali związkowcy z Solidarności kopalni Mysłowice zostało już zarejestrowane w sądzie i może oficjalnie rozpocząć swoją działalność. Członkowie postawili przed sobą jeden cel: ochronić pamiątki po założonej ponad 140 lat temu kopalni.
 • Promenada w trzech etapach

  Oddalony nieco od centrum miasta park o bogatej historii i symbolice już prawie przez 30 lat niszczeje i odstrasza spacerujących.
 • Relacja z II Biegu Spełnionych Marzeń

  17 stycznia 2009 roku, w okolicach ogródków działkowych „Jaśmin” przy ul. Rozalii odbył się, organizowany przez Stowarzyszenie „Truchtacz Mysłowice” II Bieg Spełnionych Marzeń. Do Mysłowic z całej Polski zjechało się ponad 300 osób...
 • SMM podsumowało rok 2008

  Mysłowickie Stowarzyszenie Mieszkańców Mysłowic "Moje Miasto” działa zaledwie półtora roku. Na swoim koncie ma już długą listę sukcesów. Dzięki kilku zapaleńcom, którzy udowadniają, że chcieć to móc, zaczęło się w naszym mieście dziać...
 • Stowarzyszenie pyta o wygląd niegdysiejszej atrakcji Mysłowic

  Aleja prowadząca do Trójkąta Trzech Cesarzy była kiedyś główną atrakcją turystyczną miasta. Dzisiaj o jej stanie nie można powiedzieć wiele dobrego. http://nowe.m-ce.pl/komentarz.gif
 • Herb Mysłowic najładnieszy!

  Pod koniec grudnia ruszyła drugą edycją MM-kowego plebiscytu portalu MMSilesia.pl. W pierwszej wybierane były kościoły, w drugiej natomiast herby. Za najładniejszy uznaliście herb Mysłowic.
 • Grzyb i pleśń na święta

  W 26-metrowej klitce z grzybem i wilgocią żyje 5 osób, w tym troje dzieci w wieku 12 i 5 lat oraz paromiesięczne niemowlę. Stan mieszkań przy Skotnicy 41 nie pozwala normalnie żyć
 • Namiot z darmowymi posiłkami dla ubogich

  Jak co roku, pierwszy przygotowanych dań próbuje gospodarz miasta, Grzegorz Osyra - fundator przedsięwzięcia. Na otwarcie była pyszna grochówka - i jak na grochówkę przystało z dużą ilością boczku i kiełbasy.
 • Ambasador Serbii podziękował za akcję w Mysłowicach

  To pierwszy przypadek, gdy dostajemy informację, że gdzieś spoczywają serbscy żołnierze. Dlatego przyjechałem podziękować - mówi Nikola Zurovac, charge d'affairs Ambasady Serbii w Polsce.
Jest ,
 ŻYWE  MIASTO!
Informacje o Mysłowicach
Aktualności mysłowickie
Interwencje, problemy
Artykuły o Mysłowicach
Poznaj zabytki Mysłowic!
Wyjdź na spacer!
Fotografie Mysłowic
 WYDARZENIA
Zapowiedzi wydarzeń
Sprawozdania z wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Uroczystości państwowe
Akcje społeczne
Święta religijne
Nabożeństwa wg parafii
 BAZA  ADRESÓW
Urząd Miasta
Różne urzędy i instytucje
Pomoc medyczna
Edukacja
Rozrywka i rekreacja
Gastronomia i noclegi
Sklepy wg rodzaju
Ogólny katalog firm
 KOMUNIKACJA
PKP - pociągi pasażerskie
PKS -autob.dalekobieżne
KZK GOP itp. - autobusy
TŚ - tramwaje
TAXI, busy, autostop
Parkingi, paliwa, pomoc
Dojazd - opis, plan miasta
 HISTORIA
Kilka słów o przeszłości
Kalendarz wydarzeń
Wspomnienia
Stare zdjęcia
Stare pocztówki
Stare mapy
 KATALOG  STRON
 SWOBODNIE
 ŚLĄSK
ROZKŁAD JAZDY
  ZTM PKM   PKP
  Mysłowicki Portal Mieszkańców © by Mysłowiczanie (M-ce) 04-19, powered by Quick.Cms o portalu   współpraca   serwer   WWW   reklama  
       START       ŻYWE  MIASTO       WYDARZENIA       ADRESY       KOMUNIKACJA       HISTORIA       KATALOG  STRON       SWOBODNIE