Myslowiczanie.pl - Mysłowicki Portal Mieszkańców - Zespół z Naszej-klasy
 POLECAMY
 MYSŁOWICE - DZIELNICE
 FOTO-GALERIE
Widoki Mysłowic 23
Mysłowice leżą na wyjątkowo ciekawym, górzystym terenie...
Zieleń w mieście 18
Stare Miasto tonie w zieleni trzech parków oraz wielu skwerów...
Zabytki Mysłowic 53
Naprawdę ciekawe zabytki znajdziesz nie tylko na Starówce...
Fotografie ludzi 35
Czym by były Mysłowice, gdyby nie mieszkający tu ludzie...
Foto. zwierząt 56
Mysłowice zamieszkują nie tylko domowe zwierzęta...
Niezwykłości 47
Każde miasto ma w sobie coś niezwykłego
- Mysłowice wiele...
Serie zdjęć 197
Zobacz Mysłowice w wielu wnikliwych zbliżeniach...
 WYRÓŻNIENIE

  [dodaj/uzupełnij]
  • www.themarians.pl
    www.themarians.pl

Zespół z Naszej-klasy

(Marcin Babko, Gazeta Wyborcza Katowice)

 

O mysłowickim zespole The Marians usłyszałem dzięki portalowi Nasza-klasa.pl, gdy zaprosił mnie do swoich znajomych. Dziś zespół ma ich ponad 43 tys. i właśnie wydał pierwszy album "Radioskun". 

 

- Chyba jako pierwsi zaczęliśmy się promować w Naszej-klasie. To superreklama dla kogoś, kto nie ma kasy. Załatwiamy tam koncerty, sprzedajemy płyty i dajemy ludziom znać, że jesteśmy - mówi Szymon Polok, wokalista, gitarzysta i autor tekstów mysłowickiego zespołu. Razem z nim tworzą go Krystian Różycki (głos, klawisze), Krzysztof Chłopek (gitara), Tomasz Wieczorek (perkusja) i Michał Berger (bas). Prawie wszyscy z Mysłowic, ale nie interesuje ich etykietka "kolejnej grupy z polskiego Manchesteru". Mimo że dwóch z nich gra też w innych mysłowickich grupach: Polok w Gutierezie, Różycki w Negatywie.

Ich pełną energii muzykę można oczywiście określić jako gitarową alternatywę, ale punkowy duch nie pozwala, by postawić The Marians w jednym rzędzie z Myslovitz. W tej muzyce brzmieniowy brud przeplata się z chwytliwymi melodiami, pełnym frustracji i agresji tekstom towarzyszą miłosne wyznania. Są numery krojone pod ulicznych rock'n'rollowców i piosenki "przyjazne radiu" (...)

 

Płyta powstała w pokoju Poloka. - Marzeniem było, żeby się w ogóle ukazała. (...) Większość tekstów jest ostra, ale ja taki nie jestem. Każdy ma w sobie takie emocje, dobrze je rozładowywać. To rodzaj terapii - mówi Polok.

W jego tekstach słychać też wielką fascynację hip-hopem. Są nawet dokładne cytaty. "Nie ma mnie dla nikogo" to tytuł piosenki Paktofoniki, "30 cm ponad chodnikami" - Fisza, a "Zawieszeni w czasie i przestrzeni" to płyta Pijanych Powietrzem. To rzadki w Polsce przypadek, gdy teksty rockowe inspirowane są rapowymi. Zwykle bywa odwrotnie.

- Jestem fanem hip-hopu, bardziej się na nim znam niż na polskim rocku. Teksty hiphopowe są bardziej dosadne, więcej w nich można powiedzieć. W rocku tego brakuje - twierdzi wokalista.

Wydaniem "Radioskun" było zainteresowanych aż kilkanaście firm płytowych. The Marians wybrali ofertę wrocławskiego Rockers Publishing, jednej z najlepszych polskich niezależnych wytwórni fonograficznych w kraju. - Mamy partnerski układ, wydawca w nas wierzy. Czasem nawet robi nam prezenty. Przed świętami zadzwonił, że ma dla nas prezent: koncert w Londynie. Zagramy tam w maju - mówi Polok. Wcześniej czekają ich m.in. koncerty na trasie Punky Reggae Live, m.in. 5 kwietnia w Katowicach.

 

(Marcin Babko, Gazeta Wyborcza Katowice)

Jest ,
 ŻYWE  MIASTO!
Informacje o Mysłowicach
Aktualności mysłowickie
Interwencje, problemy
Artykuły o Mysłowicach
Poznaj zabytki Mysłowic!
Wyjdź na spacer!
Fotografie Mysłowic
 WYDARZENIA
Zapowiedzi wydarzeń
Sprawozdania z wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Uroczystości państwowe
Akcje społeczne
Święta religijne
Nabożeństwa wg parafii
 BAZA  ADRESÓW
Urząd Miasta
Różne urzędy i instytucje
Pomoc medyczna
Edukacja
Rozrywka i rekreacja
Gastronomia i noclegi
Sklepy wg rodzaju
Ogólny katalog firm
 KOMUNIKACJA
PKP - pociągi pasażerskie
PKS -autob.dalekobieżne
KZK GOP itp. - autobusy
TŚ - tramwaje
TAXI, busy, autostop
Parkingi, paliwa, pomoc
Dojazd - opis, plan miasta
 HISTORIA
Kilka słów o przeszłości
Kalendarz wydarzeń
Wspomnienia
Stare zdjęcia
Stare pocztówki
Stare mapy
 KATALOG  STRON
 SWOBODNIE
 ŚLĄSK
ROZKŁAD JAZDY
  ZTM PKM   PKP
  Mysłowicki Portal Mieszkańców © by Mysłowiczanie (M-ce) 04-19, powered by Quick.Cms o portalu   współpraca   serwer   WWW   reklama  
       START       ŻYWE  MIASTO       WYDARZENIA       ADRESY       KOMUNIKACJA       HISTORIA       KATALOG  STRON       SWOBODNIE