m-ce.pl
następna >>
"U Brody", knajpa z klimatem!

Uwaga! Materiał archiwalny - knajpa jest zlikwidwana!
Mysłowice 41-400, ul. Oświęcimska 1
Otwarte codziennie po 18:00
e-mail: mcbrodaa@interia.pl
http://www.m-ce.pl/ubrody

Na czym polega nasza "magia"?
Niewątpliwym atutem naszej knajpy jest nie tylko sam budynek, czyli stara okrągła wieża ciśnień, ale też to gdzie się ona znajduje. Otóż mieści się ona w ścisłym centrum Mysłowic na wąskim pasie pomiędzy najruchliwszą ulicą w mieście na trasie Katowice-Oświęcim, a torami kolejowymi z pędzącymi bezpośrednio przy murze knajpy pociągami do Krakowa, Katowic i Oświęcimia. Latem pod wieżą wystawiamy parasole i ławy, z których można idealnie obserwować niezwykłe zjawisko wytworzone dzięki temu położeniu - z jednej strony śmigają nam przed oczami rozświetlone samochody i autobusy, a z drugiej długie, "niekończące" się wagony pociągów. Wszystkie pociągi na odcinku przy knajpie zwalniają, dodatkowo potęgując to wrażenie, bo możemy przyjrzeć się nie tylko detalom wagonów, ale często nawet twarzom pasażerów! Knajpa ma dwie sale na dwóch poziomach, obie okrągłe i zwężające się do góry. Górna sala otwierana jest kiedy mamy więcej gości lub kiedy organizowana jest tam zamknięta impreza. Jeśli chcesz zorganizować imprezę klasową, panieńską, kawalerską lub po prostu swoją "osiemnastkę" - zapraszamy właśnie na górny poziom naszej wieży!

Zagraj "U Brody"!
Wystrój knajpy jest rock'n'rollowy i taką też muzykę preferujemy najbardziej. Chętnie organizujemy koncerty zespołów rockowych i metalowych. Jeśli chcesz ze swoim zespołem wystąpić u nas - zapraszamy! Przynieś nam CD ze swoimi nagraniami, swoje dane i porozmawiaj. Jeśli tylko przypadniemy sobie do gustu, chętnie zaprosimy Twój zespół nawet jeśli jest mało znany lub nigdy wcześniej nie graliście przed publicznością! Jeśli masz też inny ciekawy pomysł na imprezę rockową lub taką, która zainteresuje naszych klientów, zajrzyj do nas.

Przewodnik Autostopowy o nas!
"A oto moja propozycja na mini-wyprawę poznawczą po Mysłowicach. Rozpocznijmy ją przy Dworcu PKP - poznasz go po tym, że jest brzydki i tam gdzie powinien mieć wejście do kas ma wejście do WC. Z przydworcowego placu kieruj się na północ, początkowo w górę ulicy Powstańców, a potem w jej dół. Miniesz po prawej ładny budynek poczty, kościół ewangelicki, po lewej ciekawą byłą halę przemysłową i Ratusz po prawej. Idąc cały czas prosto przejdź Plac Wolności i ulicą Grunwaldzką dojdziesz do małego mysłowickiego Rynku, na którym znajdziesz sporą ciekawostkę. Cała jedna pierzeja Rynku została po wojnie wyburzona - odbudowano jedną kamienicę, a pozostały niezagospodarowany z przyczyn problemów własnościowych teren przysłonięto od strony Rynku specjalną konstrukcją - odbudowywaną samą tylko fasadą dawnych kamienic! Latem na Rynku rozstawiony jest ogródek piwny, ale na piwko zapraszam w drugie ciekawe miejsce w naszej małej wędrówce - do baru U Brody. Z Rynku wyjdź kierując się na widoczną z niego wieżę kościoła, dojdź do ulicy z torami tramwaju i idź w jej górę. Na najbliższym skrzyżowaniu przy drugim kościele skręć w prawo, dojdź do mostu kolejowego, przejdź przed nim na drugą stronę ulicy i następnie pod mostem aż dojdziesz po łuku do położonego po lewej stronie baru. Mieści się on bezpośrednio przy torach kolejowych w małej dawnej wieży ciśnień. Jest to sympatyczne miejsce, odwiedzane przez sympatycznych ludzi i bardzo podoba się ono przyjezdnym, chociaż moim zdaniem w sensie psychodelicznym jest to miejsce dosyć zwyczajne, przynajmniej nie bardziej niezwykłe niż inne miejsca w Mysłowicach. Trzeba jednak przyznać, że np. przejazd pociągu pospiesznego jakieś 4 metry od Twojego piwa robi wrażenie. Kolejowe klimaty są w Mysłowicach codziennością, stukot pociągów słychać wszędzie i zewsząd, a najprzyjemniej nocą. Bo coś w tym mieście naprawdę drzemie, uważane jest za brzydkie i nieciekawe, ale są tacy, którzy właśnie tutaj rozkwitają. Dlatego warto jest zahaczyć czasem o Mysłowice - nie tylko przejazdem." (http://mapa.jawsieci.pl)

Zapraszamy na najbardziej "roztrzęsione" piwo w mieście!!!
, 03.12.04

Zaproś na naszą stronę znajomych!