Mysłowice - Mysłowicki Portal Mieszkańców – Myslowiczanie.pl
Z miasta

Kara dla pijanego 80-latka na hulajnodze

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącego hulajnogą elektryczną 80-latka z Mysłowic. Idący z duchem czasu senior jechał hulajnogą, mimo że wcześniej wypił alkohol...

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali ulice miasta, gdy na ulicy Laryskiej ich uwagę zwrócił senior jadący elektryczną hulajnogą. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 80-latek z Mysłowic jechał hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,36 promila. Spotkanie z drogówką skończyło się dla 80-latka mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Przy okazji tego zdarzenia warto przypomnieć, że od tego roku wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art. 87 [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]

§ 1
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

§ 1a
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§ 2
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

§ 3
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

§ 4
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.


Społeczne

Metropolia GZM