Mysłowice - Mysłowicki Portal Mieszkańców – Myslowiczanie.pl
Z miasta

Hegemon Mysłowice wygrywa u siebie

Rugbyści z Mysłowic mają za sobą kolejne spotkanie 1. ligi rugby. W sobotę 7 października Hegemon odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując na własnym boisku Rugby Wrocław 26:15. Spotkanie było wyjątkowo zacięte, obie drużyny walczyły o każdy metr i z trudem zdobywały punkty. Mysłowiczanie, wspierani przez swoich kibiców, pokazali jednak większą skuteczność i determinację, zdobywając cztery przyłożenia i trzy podwyższenia.

Rugby Wrocław odpowiedziało tylko dwoma przyłożeniami. Goście ze stolicy Śląska wykorzystali także jeden kop z karnego i jedno podwyższenie.

Po 4. kolejce rozgrywek Hegemon umocnił się na szóstym miejscu w tabeli, mając na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki. Beniaminek z Wrocławia zajmuje ostatnie – ósme – miejsce.

– Zawodnicy z Wrocławia postawili twarde warunki. Rzucali szeroko do skrzydeł, co do niedawna skończyłoby się wieloma przyłożeniami; na szczęście dla nas wyciągnęliśmy wnioski z zeszłego sezonu i z nowym wsparciem ataku dużo ćwiczyliśmy przesuwanie się w obronie, co zaprocentowało. Wcześniej nasza drużyna miała mocny młyn, teraz gdy ustabilizowaliśmy skład ataku przestaliśmy być chłopcami do bicia. To bardzo cieszy – powiedział skrzydłowy młyna Jarosław Tatar.

– W sobotę mogliśmy wygrać większą liczbą punktów, ale popełniliśmy niestety kilka błędów. Wiemy nad czym pracować i teraz skupiamy się na naszym następnym przeciwniku – podkreśla Tatar.

Hegemon Mysłowice – Rugby Wrocław

Punkty Hegemon: Devion Young 5 (P), Dariusz Janik 6 (3 pd), Grzegorz Soporski 5 (P), Jan Krawiec 5 (P), Damian Zając 5 (P)
Punkty Wrocław: Dawid Białek 5 (pd, K), Vladyslav Korotun 5 (P), Grzegorz Kurdelski 5 (P)
Sędziowali: Przemysław Filar, Viktor Babich

Teraz przez Hegemonami starcie z liderem tabeli, zespołem Rugby Białystok. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 października w stolicy Podlasia. Poprzednie starcie skończyło się wstydliwą i wysoką porażką, więc mysłowiczanie z pewnością będą starali się zrehabilitować i pokazać z lepszej strony.

Hegemoni w kadrze

Kolejny raz na zgrupowanie kadry narodowej do lat 20 powołani zostali dwaj zawodnicy z Mysłowic: filar Arkadiusz Czech oraz łącznik ataku Grzegorz Soporski. Zgrupowanie odbędzie się od 11 do 15 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. To kolejna okazja dla młodych zawodników Hegemona Mysłowice, aby pokazać swoje umiejętności i zaangażowanie na poziomie ogólnopolskim, tym bardziej, że kadra przygotowuje się do Mistrzostw Europy U20....bez odstępu...

Poznaj więcej wiadomości w serwisie aktualności lokalnych.


Społeczne

Metropolia GZM